Darmowe książki w internecie
Polona.pl – największa w Polsce biblioteka cyfrowa. Większość zbiorów należy do domeny publicznej.
Legimi – serwis przygotował 20 tytułów dedykowanych uczniom w różnym wieku. Każdy może wybrać jedną darmową książkę. Wejdź na stronę → wpisz kod czytamy → zarejestruj się → pobierz aplikację. Po zalogowaniu lektura będzie na wirtualnej półce. Kod można wykorzystać do 31 marca, ale książka będzie przypisana do konta bez ograniczeń czasowych.
Empik – promocyjny dostęp do bazy 11 tysięcy e-booków i audiobooków dostępnych w ramach aplikacji Empik Go dostępnej na Androida i iPhone’a. Na stronie https://www.empik.com/czas-w-domu podaj adres e-mail, na który zostanie przesłany kod → wprowadź kod na stronie https://www.empik.com/premium/kupon → zarejestruj się lub zaloguj (jeżeli masz już tam konto) na empik.com → aktywuj usługę Empik Premium → pobierz aplikację Empik Go na smartfona i zaloguj się. Nie jest wymagane podanie danych karty kredytowej i po zakończeniu okresu promocyjnego użytkownik nie zostanie obciążony opłatami.
Publio – księgarnia internetowa. Ponad 100 ebooków za darmo (głównie lektury należące do domeny publicznej i poradniki).
Wydawnictwo SQN – przez 14 dni oferuje jeden ebook dziennie za złotówkę. Adresy sklepów to SQNStore.pl oraz LaBotiga.pl.
Wirtualne spacery po wystawach. Muzea, które warto zwiedzić online
Luwr, Paryż
Metropolitan Museum of Art, Nowy Jork
Muzeum Brytyjskie, Londyn
Muzeum Królowej Zofii, Madryt
Muzeum Muncha w Oslo
Muzeum Powstania Warszawskiego
Muzeum Salvadora Dalí, Katalonia
Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie
National Gallery of Art, Waszyngton
Rijksmuseum, Amsterdam
Uffizi Gallery, Florencja
Zamek w Malborku
Zespół dawnego opactwa cysterek w Trzebnicy